<--powrót do strony


Michał Ogrodowczyk

Zawodowy życiorys:

Absolwent Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Akademii Rolniczej w Poznaniu.

Fotografią przyrodniczą zajmuje się od kilkunastu lat.

W 2006 roku wstępuje do Związku Polskich Fotografów Przyrody w okręgu łódzkim, gdzie swoje prace prezentuje na kilku wspólnych wystawach.

W 2004 roku podejmuje pracę w Leśnym Studiu Filmowym Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu na stanowisku operatora obrazu.

Jest współautorem zdjęć do wielu filmów o tematyce przyrodniczej i leśnej: "Rok w puszczy", "Spisane z natury", "Bieszczadzka Kolejka Leśna - podróż sentymentalna" oraz reżyseruje kilka z nich: "Leśny Kompleks Promocyjny Puszcza Kozienicka", "Zielony Rower", "Monitoring i ograniczanie populacji chrabąszczowatych w Lasach Państwowych w 2007 r.".

W roku 2007 wraz z bratem realizuje kolejny film, "Moczary i uroczyska".

Nagrody:

IX Ogólnopolski i VI Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego, EKOFILM 2006 - nagroda za zdjęcia do filmu "Rok w puszczy" - Nowogard, 17-19 maj 2006

Nagroda Lasów Państwowych im. Adama Loreta - Edycja 2006 - wyróżnienie w kategorii: za prace na rzecz promocji i kształtowania korzystnego wizerunku Lasów Państwowych, popularyzację wiedzy o Lasach Państwowych oraz o misji i roli tej organizacji w działaniach na rzecz polskiej przyrody w dziale: edukacja - za film "Rok w puszczy"

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by Business Integration Group i Fundacja "Europa 2004"