<--powrót do strony


Piotr Owczarski
- reporter, wydawca, producent telewizyjny (TV Polsat, TV4, TVP)

Zawodowy życiorys:

Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku i Studium Dziennikarstwa Europejskiego Centrum Europejskiego w Natolinie. Związany z mediami od 1999 roku. Specjalizuje się w tematyce kryminalnej, społeczno- interwencyjnej, biznesowej i turystycznej. Pracował dla Kroniki Kryminalnej emitowanej na antenie TVP 1, Patrolu Trójki emitowanego na antenie TVP 3/ TVP Info, a także był reporterem/ korespondentem Informacji/ Wydarzeń w TV Polsat.

Od 2006 lat jest autorem programu podróżniczego "Instynkt Tropiciela"- przewodnik po Polsce i Litwie, który emitowany jest na antenie TV4, a od w lutym 2008 roku obejmie stanowisko starszego reportera i producenta w TVP Olsztyn.

W czasie swojej długoletniej pracy dziennikarskiej przeszedł wszystkie szczeble kariery od korespondenta, przez reportera, dziennikarza śledczego, redaktora, na roli wydawcy i producenta autorskich audycji kończąc. Od trzech lat kieruje zespołem ludzi i odpowiada za autorski program telewizyjny. Jest autorem scenariusza, producentem, odpowiada za kontakty ze sponsorami, umowy z partnerami, promocję, a także za całą dokumentację programu pt. "Instynkt Tropiciela" emitowanego na antenie TV4.

Od 2007 roku pełni funkcję członka zarządu i dyrektora ds. promocji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych.


Nagrody:

Nagroda im. Mieczysława Orłowicza za najlepszy w roku 2006 program podróżniczy wyprodukowany w Polsce.

Nagroda turystyczna przyznana przez Kapitułę European Awards For Tourism

Laureat IX ogólnopolskiego konkursu na reportaż prasowy i radiowy "Szukamy Mistrza Reportażu"


Prezentacja dorobku dziennikarskiego:
(kliknij na miniaturkę, aby powiększyć)

Programy telewizyjne:


"Instynkt Tropiciela"
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by Business Integration Group i Fundacja "Europa 2004"